Migueza kao da je nevidljiv

Koemanov potez izazvao dosta bure: Ponizio vlastitog igrača, zašto?

Edmir Škorić

Barcelna je u četvrtak navečer pobijedila Getafe s 5:2 u meču 31. kola španske La Lige.

Iako smo vidjeli čak pet golova, meč nije bio naročito uzbudljiv. Barcelona je rutinski stigla do nove pobjede, te se uključila u trku za titulu sa Atleticom i Real Madridom.

Utakmica je vrlo dobro počela za Barcelonu. U osmoj minuti Sergio Busquets pokazao je spektakularno dodavanje Leu Messiju. Argentinac, koji je trenutak ranije pogodio prečku, ubacio je loptu u mrežu. Iznenađujuće, Getafe je odgovorio nekoliko trenutaka kasnije. Nakon pogreške Oscara Mingueze, lopta je centrirana s lijeve strane, a nekoliko trenutaka kasnije Clement Lenglet postiže autogol. U 28. minuti novi autogol, ali na suprotnoj strani. Sofiane je zatresao vlastitu mrežu.

Messi potom postiže gol za 3:1, ali Enes Unal s penala smanjuje na 3:2 nakon velike gluposti Arauja. Do kraja utakmice Araujo se iskupio golom nakon centaršuta Messija iz kornera, da bi konačnih 5:2 postavio Griezmann u sudačkoj nadoknadi golom s bijele tačke.

Katalonci su se vratili na treću poziciju. Imaju 68 bodova, dva manje od Reala i pet manje od Atletica, a obje momčadi iz Madrida odigrale su više utakmica - Kataloncima je odgođena utakmica zbog finala Kupa kralja. Do kraja sezone u LaLigi je ostalo još šest kola.

Španski mediji danas polemišu o potezu Ronalda Koemana. Trener Barcelone bio je bijesan na Minguezu, pošto je ovaj u jednoj akciji otišao skroz naprijed i na taj način rizikovao. Koeman je vikao na svog defanzivca uz napomenu da igraju s tri defanzivca, pa ga je ubrzo izveo iz igre.

Kada se ovaj primakao klupi da pozdravi Koemana, Nizozemac kao da ga nije ni vidio. U Španiji su podijeljeni oko ove situacije. Neki kažu da će to za defanzivca biti neprocjenjiva lekcija o poniznosti, drugi pak tvrde da se Koeman ponašao na način koji jednostavno ne priliči treneru velikog kluba.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Barcelona će u nedjelju gostovati Villarrealu i pokušat će da novom pobjedom zadrži korak za Atleticom te se i dalje u Kataloniji nadaju tituli, a olakšavajuća im je okolnost da nemaju nastupe u Evropi i da su nedavno osvojili Kup kralja, što je prvi trofej za Koemana od imenovanja za trenera ljetos.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.