Važne pobjede domaćih

Jedinstvo nemoćno u Kaknju, Zvijezda u Travniku

S. Grebović

Danas je odigrano pet utakmica 23. kola Prve lige Federacije, među kojima su i susreti u Kaknju i Travniku.

Rudar je na svom terenu dočekao ekipu Jedinstva i rutinski je savladao sa 3:0.

Kakanjci su bolje otvorili ovaj susret, a kao plod dobre igre stigao je gol Gačana koji je pogodio u 21. minuti.

Tim se rezultatom otišlo na 15-minutnu pauzu, a već u 11. minuti drugog poluvremena Rudar stiže do novog gola. Egzekutor je ovoga puta bio Karalić.

Gosti iz Bihaća za 90 minuta gotovo da nisu imali ozbiljne prilike, a tačku na i stavio je mladi Mirza Šubo koji je tri minute prije kraja meča postavio konačnih 3:0.

Prva liga Federacije, 23. kolo

FK Rudar Kakanj - Jedinstvo Bihać 3:0

FK Rudar: Bekan, Goralija, Zilić, Hrelja, Kobilica, Čehajić, Sivac, Gačan, Džafić, Karalić, Sadiković.

NK Jedinstvo: Badić, Mekić, Midžić, Pljevljak, Samardžić, Pendek, Kolenda, Mašić, Zulić, Panjeta, Adilović.

Travnik je na svojoj Piroti dočekao ovog proljeća veoma dobru ekipu Zvijezde koji je savladao minimalnim rezultatom (1:0).

Domaći su bili ti koji su bolje otvorili susret, a izdvajamo pokušaj Vujice i Tabakovića kao i jedan gol, koji je kasnije poništen zbog ofsajd pozicije.

Ipak, gol odluke je postignut u 57. minuti kada je precizan bio Vardo, ovoga puta je sve bilo regularno.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je ostalo 1:0. Travnik je ovom pobjedom došao do 35. boda i šesti je na tabeli, dok je ekipa iz Gradačca treća sa 39 bodova na svom kontu.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Travnik: Vasilj, Brljak, Tabaković, Vardo, Fazlić, Čatić, Silajdžija, Torlak, Vrebac, Sažić, Vujica.

NK Zvijezda: Aljkanović, Čulum, Antić, Mehić, Samardžić, Hasukić, Rastoka, Fačić, Jolović, Mazić, Đekić.