Spektakularan gol

Magija Nicolasa Pepea: Ovo nijedan golman na svijetu ne može odbraniti

Nicolas Pepe donio je Arsenalu prednost od 2:0 protiv West Bromwich Albiona.

Ofanzivac iz Obale Slonovače je u 35. minuti meča na Emiratesu uzeo loptu na desnoj strani, krenuo je prema golu i zatim je spektakularno pogodio za 2:0.

Golman WBA Sam Johnstone je jednostavno bio nemoćan nakon ovog šuta kojeg ne bi odbranila ni tri golmana.

Prethodno je vodstvo Arsenalu donio Emil Smith-Rowe pogotkom za 1:0 u 25. minuti meča.

Pepeu je ovo ukupno 12. gol ove sezone, a šesti u Premier ligi Engleske.

Nadmašio je tako 25-godišnji fudbaler svoj učinak iz prošle sezone kada je zabio pet golova.

Podsjetimo, Pepe najskuplji igrač u historiji Arsenala. Topnici su ga platili 80 miliona eura ekipi Lillea u augustu 2019. godine.

Mnogi smatraju da je Pepe preplaćen jer nije previše pokazao u dvije sezone koliko je na Emiratesu, ali on kao da se polako budi.