U meču Newcastle - Manchester City

Kakva magija Ferrana Torresa: Mladi Španac zabio gol za pamćenje

Newcastle i Manchester City odigrali su odlično prvo poluvrijeme u duelu 36. kola Premier lige.

Rezultat nakon prvih 45 minuta je 2:2, a ono što posebno vrijedi izdvojiti je čudesan gol mladog Španca Ferrana Torresa.

Ilkay Gundogan je izveo predkid u 42. minuti susreta. Torres je okrenut leđima prema golu domaćeg tima, ali to mu nije smetalo da postigne gol.

Uslijedila je prava magija. Pogodio je fenomenalno petom i oduševio je ljubitelje fudbala širom svijeta.

Jedino je VAR mogao pokvariti ovu majstoriju. Srećom, Torres nije bio u ofsajdu i pogodak je priznat.

Ovo je 21-godišnjem ofanzivcu ukupno 11. gol za Manchester City ove sezone, a od toga peti u Premier ligi.

On je u svojoj prvoj sezoni u dresu Građana po dolasku iz Valencije odigrao ukupno 34 utakmice i ovaj učinak je jako dobar s obzirom na to da nije standardan.

Podsjetimo, City je za njegove usluge ekipi Valencije u augustu prošle godine platio 23 miliona eura.

Za sada se itekako isplaćuje jer igra zaista odlično.