Svjetski prvaci dočekuju Zmajeve
Ovo je sastav Francuske za BiH: Bez Kantea, ali izgleda zastrašujuće
U srijedu od 20:45 sati u Strasbourgu se u meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo sastaju Francuska i BiH.
Iako su oslabljeni neigranjem dva važna igrača, Francuzi su ipak veliki favoriti u ovom duzelu, a tamošnji mediji već su najavili početnih 11 koji će sutra istrčati na teren.
N'Golo Kante nedostaje, ali će Paulu Pogbi u veznom redu pomagati Thomas Lemar i Corentin Tolisso.
Očekuje se da starter bude sjajni Jules Kounde. On bi mogao biti na poziciji desnog beka, lijevo Lucas Digne, a stoperski par Varane i Kimpembe.
U napadu će zaigrati Griezmann, Mbappe i Benzema. Nema šta, zastrašujuće izgleda sastav aktuelnih svjetskih prvaka.
Sastav: Lloris, Kounde, Varane, Kimpembe, Digne, Pogba, Lemar, Tolisso, Griezmann, Mbappe, Benzema.
U pitanju je šesti duel reprezentacija BiH i Francuske. Od pet dosadašnjih utakmica, dvije su završene remijem, a u tri je Francuska ostvarila pobjede. Ukupna gol razlika je 3:7 u korist Francuza.
Francuze će podržati sutra oko 22.000 navijača.
Na press konferenciji Francuske pred BiH su glavna tema bili Mbappe i Griezmann
Tim Didiera Deschampsa je veliki favorit pred sutrašnji meč protiv BiH u Strasbourgu, a na danas održanoj press konferenciji novinari su pokušavali iskopati bilo kakvu novu informaciju o Kylianu Mbappeu i Antoineu Griezmannu. Mbappe se danima povezuje s Real Madridom, ali je ipak ostao u Parizu, dok je Griezmann u završnici prijelaznog roka navodno blizu odlaska iz Barcelone.
"Kylian i Antoine su spokojni, sretni što su ovdje s nama. Oni su profesionalci. U ponoć će sve biti jasno, iako mislim da je to već sada jasno", dodao je na kraju Deschamps uz smijeh.
Deschamps je kratko govorio i o samom meču koji očekuje njegove igrače.
"Ne možemo promijeniti ono što se dogodilo (na Euru). Nalazimo se pred novim izazovima i pred nama je novi cilj. Nema pritiska. Sigurni smo da je novi cilj vrlo važan, a to je da se kvalificiramo za Svjetsko prvenstvo. A sutra (srijeda) nastavljamo putem kojim smo krenuli u martu", rekao je Deschamps, dodavši:
"Želimo da zadržimo kontinutet dobrog rada i odlučnost koju imamo. Želimo i dalje pokazivati našu snagu".
Kapiten francuske reprezentacije i golman Tottenhama Hugo Lloris također je upitan o Mbappeu, koji će po svemu sudeći ostati član PSG-a.
"On je vrlo profesionalan, što je pokazao u ove četiri utakmice PSG-a, fokusiran je na svoj posao, na svoju svakodnevnicu", rekao je Lloris iz Strasbourga, uoči utakmice protiv BiH.
"U ova prva dva dana on je stigao s osmijehom, spreman za borbu i uživanje s reprezentacijom", dodao je Lloris.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Cijena raste iz dana u dan
Počinje lov na bh. reprezentativce: Velikan spremio plan za Tarika Muharemovića
Na neko vrijeme
Dinamo izgubio Livakovića
Historija se ponavlja
Odluka FS Srbije 'zaledila' Novi Pazar!
Jasna poruka za francusku zvijezdu
Ako on postane trener Reala Kylian Mbappe može odmah pakovati kofere: "Fudbal uvijek kaže istinu"
Sjajne partije ne prolaze nezapaženo