Premiership

Lisice "nokautirale" United i slavile u triler utakmici, City rutinski do nove "trice"

Haris Zilić

Osmo kolo Premiershipa obilježio je spektakularan duel Leicestera i Manchester United, koji je završen trijumfom Lisica 4:2.

Počelo je golčinom Greenwooda u 19. minuti za 0:1, a uzvraća Tielemans golom za 1:1 u 31. minuti.

U nastavku nova ludnica i novi triler.

Igrala se 78. minuti kada je Soyuncu doveo Leicester u vodstvo od 2:1, a u 82. minuti nakon odlične akcije Rashford poravnava na 2:2.

Samo što su krenuli sa centra domaći stižu do 3:2, a golčinu je postigao Vardy.

Do kraja meča bilo je još prilika, a konačnih 4:2 postavlja Daka pogotkom u 91. minuti.

U ostalim mečevima od 16 sati, Aston Villa je poražena od Wolverhamptona sa 2:3 u sjajnom meču, Southamtpon je bio bolji od Leedsa 1:0, Norwich i Brighton su remizirali 0:0, dok je Manchester City rutinski savladao Burnley rezultatom 2:0.

Od 18:30 današnji program zatvaraju londonskim duelom Brentford i Chelsea.