Foto - EPA

Prvi trijumf Katalonaca

Barcelona se ispromašivala, ali ipak pobijedila Dinamo

Barcelona je u 3. kolu grupe E Lige prvaka na Camp Nou savladala kijevski Dinamo rezultatom 1:0.

Katalonski tim dominirao je u ovom meču i na kraju je stigao do prve pobjede, ali i prvog gola u Ligi prvaka.

Barca se poprilično ispromašivala u ovom meču. Promašeno je dosta zicera, prednjačio je Luuk de Jong, a jedini gol na meču postignut je u 36. minuti meča.

Kad napadači nisu mogli jeste Gerard Pique. Odlično je defanzivac Barce ispratio centaršut Jordija Albe i zatim je sjajno pogodio za 1:0.

Ovim rezultatom se odlazi na odmor, a u nastavku Barcelona i dalje napada, no realizacije nije bilo.

Napravio je Ronald Koeman brojne izmjene. Zaigrali su Fati, Coutinho, Aguero, ali šanse nisu iskorištene.

Ostalo je na kraju 1:0 za Barcelonu koja je ovom pobjedom ostala u igri za plasman u narednu fazu takmičenja.

U drugom meču odigranom u grupi G, Salzburg je na svom terenu savladao Wolfsburg sa 3:1.

Dva gola za austrijskog prvaka postigao je Okafor, jedan Adeyemi, dok je za goste zabio Nmecha.