Prva liga FBiH, 15. kolo

Remi u Goraždu, sjajan meč na Piroti, Bratstvo sigurno

Admin Čaušević

Nekolicina prvoligaša je subotnjim utakmicama okončala jesenju polusezonu.

Najviše pažnje je privlačio meč u Goraždu gdje je istoimeni domaćin dočekao Igman, a na kraju je završeno 1:1.

Oba gola su postignuta na samom početku meča. Islamagić je u 11. minuti doveo domaće u vodstvo, a tri minuta kasnije Ćulov je zatresao vlastitu mrežu.

Igman je s ovim bodom pobjegao GOŠK-u na tri boda, ali će Gabeljani u slučaju pobjede nad Simm-Bauom skočiti na prvo mjesto zbog bolje gol-razlike.

Sjajan meč viđen je na stadionu Pirota gdje je Travnik gubio na poluvremenu od Rudara, ali je na kraju završeno 3:3.

Gačan je pogodio za vodstvo gostiju, a nakon toga je Islamagić zatresao svoju mrežu. Domaći su se vratili u igru golom Fazlića pred sami kraj prvog dijela.

Nastavak donosi dva gola za popularne Vezire i preokret. Pogađali su Torlak i Sijamija. Međutim, Rudar u posljednjim momentima preko Džafića postiže gol za konačnih 3:3.

Siguran domaći trijumf upisalo je Bratstvo koje je sa po golom u oba poluvremena savladalo Budućnost rezultatom 2:0. Strijelci su bili Kujundžić i Jaganjac.

Goražde - Igman 1:1 (Islamagić/Ćulov (ag))

Goražde: Ćulov, Antić, Ćulov, Dučić, Mehić, Jolović, Salanović, Đuderija, Islamagić, Karić, Handžić.

Igman: Ćeman, Bešagić, Drljević, Kašić, Hrelja, Hebibović, Sabljica, Ćubara, Alagić, Velić, Zukić.

Travnik - Rudar 3:3 (Fazlić, Torlak, Sijamija/Gačan, Islamagić (ag), Džafić)

Travnik: Omerbegović, Stanić, Smajić, Tabaković, Obradović, Fazlić, Čatić, Sijamija, Vujica, Vujica, Torlak.

Rudar: Bekan, Bešić, Duraković, Bulut, Kulović, Kobilica, Bečak, Musić, Gačan, Džafić, Sadiković.

Bratstvo - Budućnost 2:0 (Kujundžić, Jaganjac)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Bratstvo: Mustačević, Kujundžić, Devedžić, Kulovac, Šer, Ćosić, Jaganjac, Aletić, Smajić, Pendek, Zarić.

Budućnost: Mujkić, Trumić, Vrabac, Mujkić, Mahmutović, Džinić, Čavalić, Mašić, Husić, Pirić, Demirović.