Rossoneri položili oružje, slavila i Bologna

Sassuolo šokirao Milan na San Siru i udaljio ga od prvog mjesta

Eldar Ganibegović

U okviru 14. kola italijanske Serije A Milan je na San Siru poražen od Sassuola.

Krenulo je dobro za domaći tim. Romagnoli je doveo Rosonere u vodstvo u 21. minuti, ali samo tri minute kasnije bio je 1:1. Sjajan gol postiže Scamacca, a možete ga pogledati klikom OVDJE.

Već do poluvremena su gosti sve preokrenuli, a autogol za 1:2 postigao je Simon Kjaer u 33. minuti meča.

I kada su svi očekivali da Milan zapne i stigne do barem boda na svom terenu, Berardi u 66. minuti postiže novi gol za goste i postavlja konačan rezultat.

U 77. minuti Romagnoli zbog oštrog starta dobija direktan crveni karton i tada je definitivno bilo jasno da Milanu nema spasa u ovom meču.

Reprezentativac BiH Rade Krunić nije ulazio u igru.

Na Stadionu Alberto Picco mršav meč odigrali su Spezia i Bologna, a meč je završen 0:1. Pobjedu gostima golom iz penala u 83. minuti donio je Arnautović.

Ranije danas svoj meč su odigrali Udinese i Bologna, no ni na njemu nismo vidjeli pogotke.

Od 18 sati na Olimpicu se sastaju Roma i Torino, dok derbi kola od 20:45 igraju Napoli i Lazio.