13. kolo engleskog Premiershipa

Gundogan i Fernandinho za veliku pobjedu Cityja, golijada na King Poweru

Eldar Ganibegović

U terminu od 15 sati umjesto četiri, odigrane su tri utakmice 13. kola engleske Premier lige.

Na King Power stadionu u Leicesteru vidjeli smo najviše golova, a domaćin je slavio protiv Watforda s 4:2.

Maddison je u 16. minuti doveo domaće u vodstvo, da bi King iz penala izjednačio petnaestak minuta kasnije.

Maddison nakon toga namješta dva gola Vardyju i na poluvrijeme se odlazi s 3:1.

U 61. minuti Dennis smanjuje na 3:2, ali samo sedam minuta kasnije Lookman vraća dva gola prednosti za Leicester.

Manchester City je na svom Etihadu ugostio ekipu West Ham Uniteda i slavio vrijednu pobjedu koja ih ostavlja u utrci s Chelseajem za čelo tabele. Završeno je 2:1.

Mahrez je postigao gol u 17. minuti, no on je poništen zbog ofsajda. Ipak, u 33. gostima nije bilo pomoći, a strijelac je bio Ilkay Gundogan.

U 90. minuti utakmice Fernandinho je duplirao vodstvo domaćeg tima na 2:0. Samo minut nakon toga novi poništen gol za City, a ovaj put u ofsajdu je uhvaćen Bernardo Silva.

Peti minut sudijske nadoknade donio je počasni pogodak gostima, a strijelac je bio Lanzini.

Brentford je na svom terenu ugostio ekipu Evertona. U 24. minuti dosuđen je penal za domaće koji u gol pretvara Toney. To je bilo dovoljno da domaćin osvoji tri boda protiv Karamela.

Podsjetimo, utakmica Burnleya i Tottenhama koja je trebala biti odigrana u ovom terminu, odgođena je zbog snijega.

Od 17:30 derbi kola u Londonu igraju Chelsea i Manchester United.