Foto - EPA

Seria A

Shevchenko svjedočio moći Milana, nevjerovatna drama u meču Sassuola i Napolija

Milan je u 15. kolu Serije A lagano pobijedio Genou na gostovanju rezultatom 3:0.

Duel protiv tima kojeg sa klupe predvodi legenda Rossonera Andriy Shevchenko donijela je još jednu laganu pobjedu Milana.

Gosti do vodstva stižu već u 10. minuti. Čudesni Zlatan Ibrahimović iz slobodnjaka sa gotovo 30 metara zabija za prednost od 1:0.

Ovaj rezultat se zadržao sve do nadoknade prvog dijela kada Junior Messias pogađa za 2:0.

Isti igrač završio je priču u ovom meču. Igrala se 61. minuta kada je pogodio za konačnih 3:0.

Napoli je kao gost u Sassuolu ispustio dva gola prednosti. Imali su prednost od 2:0, ali na kraju je završeno 2:2

Ruiz u 51. i Mertens u 60. minuti pogađali su za Napoli, ali su domaći nevjerovatnim nastupom došli do jednog boda, a mogli su i do sva tri.

Scamacca u 72. minuti vraća Sassuolu u igru pogotkom za 1:2, Ferrari 89. minuti zabija za 2:2.

Domaći su zabili i treći golu nadoknadi, ali je VAR vidio prekršaj i Napoli je izbjegao poraz.