Wolfsburg lagano riješen

A sada slijedi pauza: Bayern sjajno završio prvi dio sezone, nije moglo proći bez Lewe

Eldar Ganibegović

Utakmicu 17. kola njemačke Bundeslige večeras su odigrali Bayern i Wolfsburg, a domaći su slavili s 4:0.

Već nakon sedam minuta Bavarci su poveli, a strijelac je bio Muller. Pogledajte gol OVDJE.

Samo minut kasnije šansa za goste da stignu do ekspresnog izjednačenja, ali Neuer izlazi kao pobjednik iz duela s Woutom Weghorstom.

Na novi gol čekalo se do 57. minute kada zabija Upamecano, a samo minut nakon toga Sane postavlja 3:0. Klikom OVDJE pogledajte i ta dva gola.

Nije mogla proći utakmica, a da i Robert Lewandowski ne zabije. On je pobjedu potvrdio u 87. minuti susreta. Gol Poljaka pogledajte OVDJE.

Bayern je tako prvi s 43 poena, devet bodova i utakmicu više imaju od Borussije Dortmund koja im je prvi pratioc.

Wolfsburg je na 12. poziciji s 20 bodova, samo tri više od opasne zone u kojoj se nalazi Augsburg.

Sada slijedi trosedmična pauza, a u narednom kolu, sedmog januara naredne godine, Bayern će dočekati Borussiju Monchengladbach, dok će Wolfsburg na gostovanje Bochumu.