Morata i Cuadrado za pobjedu

Bologna promašivala, Juventus pogađao: Stara dama nosi puni plijen u Torinu

E. Ganibegović

Juventus je u 18. kolu Serije A s 0:2 slavio na gostovanju kod Bologne.

Prednost Staroj dami donio je već u šestoj minuti Alvaro Morata na asistenciju Bernardeschija.

Imali su domaćini veliku šansu da dođu do izjednačenja u 23. minuti, ali Mattias Svanberg promašuje veliki zicer iz neposredne blizine.

Na novu ozbiljniju šansu čekalo se do 66. minute, a priliku je ponovo imala Bologna. Nicolas Dominguez prima loptu u šesnaestercu, šutira, ali Szczesny brani i odbija loptu u korner.

I kada je domaćin sebi dao luksuza da promaši dvije izgledne prilike protiv Juventusa, u 69. minuti stigla je kazna. Juan Cuadrado postavlja konačnih 0:2.

Juventusu je ovo bio 31. bod i trenutno su 6. na tabeli, dok je Bologna s 24plasirana na 10. mjesto.

U narednom kolu Juventus će dočekati Cagliari, dok će Bologna u goste Sassuolu.