Džeko i ekipa lagano do tri boda, Mihajlović nadmudrio Mourinha

Seria A, 15. kolo

Inter je u 15. kolu italijanske Serie A lagano na Giuseppe Meazzi u Milanu savladao Speziju sa 2:0.

Foto - EPA

Aktuelni italijanski prvak dominirao je u ovom meču od prve minute, ali na prvi pogodak su morali čekati sve do 36. minute.

Spezia je nekako odbijala napade, ali udarac Gagliardinija nakon sjajne akcije nije mogla i Inter je poveo sa 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku domaći tim završava posao pogotkom sa penala u 58. minuti. Lautaro Martinez je zabio za konačnih 2:0.

Edin Džeko je u igru ušao u 73. minuti meča, a zamijenio je upravo Lautara Martineza.

Bologna je na svom Renato Dall'Ara stadionu savladala Romu sa 1:0.

Trenutak odluke u ovom meču desio se u 35. minuti kada je Svanberg prekrasnim golom donio pobjedu svom timu.

Bio je ovo duel Siniše Mihajlovića i Josea Mourinha, a na kraju mnogo zadovoljniji može biti srbijanski stručnjak.

Serie A, 15. kolo:

Inter - Spezia 2:0
Bologna - Roma 1:0

Komentari (6)

Dzeko solidno odradio 20-tak minuta, no mora se reci da lagano krizira, 7 utakmica bez gola u kalcu, iduca u rimu, tesko se nadati da ce prekinuti post tamo...al inter zato dere...

Dinouz

@Dinouz ...covjek je otisao tamo da pomogne da se osvoji titula,podredio se ekipi,nije otisao da nabija licne statistike kao Penaldo.

King_Kenny

Pa kako ce pomoci ako ne daje golove??? On je prije svega napadac i to mu je u opisu posla...al on kroz karijeru ima problema sa kontinuitetom ..poveze 5 utakmica zabija, pa onda 7 ga nema..al dobro, klasa jeste ali zbog toga dzeko po sezoni ne zabija 25 golova nego po 15 .....

Dinouz

Koji penaldo jeli onaj sto je dao 800 golova u karijeri

Kugla

@dinouz klasicno (standardno) Srpsko-Hrvatski u Bosni. Naci zamjerku neku pa makar na silu...ne treba ti mikroskop. Imas vise tipova igraca, neko je brz, probojan, neko cuci u 16ercu i ne ucestvuje u akcijama ali daje golove, neko ppmaze u kreaciji napada otvara prostor za drugog, odvlaci stopere na sebe da bi neto drugi ostao slobodan. Uzmi Halanda i Levandovskog na jednu stranu a na drugu Neymara i Mbapea cidjet ces razliku a svi super igraci. Nemoj misliti da ja njih sporedim sa Dzekom boze sacuvaj pa on je Bosanac nego samo kazem. Da postoji razlika u tipu igraca. Zato i igras sa 2 nqpadaca ili jedan kako to kazu klasicns 9ka i dva poluspica ili 2 krilna napadaca. Al kontam nesto pa Dzrko je Bodanac on nece valjati kad bi ja tebi referat ovdje napidao. Nista ugodna noc i ugodno pljuvanje po dzeki