Derbi odlučio jedan pogodak

Bjelica bacio Dinamo na koljena, Osijek je novi lider 1.HNL!

Samir Mlaćo
Veliki derbi večeras smo vidjeli u 1. HNL.

Dva tima koja ove sezone vode veliku bitku za prvaka, Osijek i Dinamo odmjerili su snage, a na kraju su domaći slavili 1:0.

U prvom dijelu tvrda utakmica, Dinamo je bio bolji, no nije mogao do gola.

U nastavku se budi Osijek, da bi u 75. minuti Dinamo mogao do gola, no izostala je realizacija u dva navrata.

Kaznili su to domaćini i preko Antonia Mancea došli do vodstva, za veliko oduševljenja prepunog stadiona.

Do kraja je Osijek znalački zadržao prednost i tako zasjeo na lidersku poziciju.

Amer Hiroš nije dobio šansu kod Osijeka, dok je Amer Gojak upisao svih 90 minuta za goste i dobio žuti karton pred sami kraj meča. Luka Menalo je meč ispratio sa klupe.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Osijek je sada lider sa 52 osvojena boda, Dinamo ima 50, ali i utakmicu manje protiv Hajduka.

Rijeka je na 49, a Hajduk ima 47 i utakmicu manje.