Trener Rome direktan

Mourinho: "A što isto ne pitate za Džeku?"

Admin Čaušević

Jose Mourinho je oduvijek bio trener bez dlake na jeziku.

Mourinho ove sezone sjedi na klupi Rome i ide mu sasvim solidno. Vučica se bori za Europa ligu, dok je dogurala i do četvrtfinala Konferencijske lige.

S vremena na vrijeme portugalski stručnjak napravi poneki ispad na press-konferencijama, a tako je bilo i u subotu.

Novinare je zanimalo šta se dešava sa Nicolom Zaniolom za kojeg Mourinho nikako ne uspjeva da pronađe pravu poziciju u timu.

Upitan za Zaniolov status Mourinho je spomenuo Edina Džeku i zašto se Simoneu Inzaghiju ne postavlja isto pitanje kada ne igra populani Dijamant.

"Zaniolo ne igra zato što je povrijeđen i nema tu nikakve pozadine. Allegrija ne pitate zšato ne igra Bernardeschi ili Inzaghija zašto Džeko ne igra jedan meč", rekao je Mourinho te nastavio:

"Ovdje postoji opsesija o Zaniolovom statusu. Ne igra zato što ima problem s fleksorom i to je sve."

Potražite više informacija na temu Serie A:

Nakon okončanja zimskog prijelaznog roka učestalo se počelo špekulisati o Zaniolovom transferu u Juventus, pogotovo nakon što je potvrđen odlazak Paula Dybale na kraju sezone.

Navodno je i Roma već odredila cijenu. Corriere dello Sport tvrdi da Vučica za 22-godišnjaka želi 60 miliona eura, a povremeni italijanski reprezentativac godišnju platu od 4 miliona eura.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.