Igman slavio pogotkom sa 11 metara, Haračić ostavio nadu GOŠK-u

Samir Mlaćo
U derbiju kola danas su snage odmjerili Igman i Gradina iz Srebrenika.

Na kraju je završilo 1:0 za domaće koji su i dalje favorit za naslov prvaka.

Gosti su prvi zaprijetili i to preko Mustafića, a zatim potpuno 'nestali' sa terena.

Igman je dominirao, te do kraja prvog poluvremena preko Kašića sa 11 metara dolaze domaći u vodstvo.

Igman je bio bolji i u drugom dijelu, dok su gosti se odlučili za defanzivnu taktiku, a priliku je imao Mehanović, no kada je šutirao, oklijevao je.

Domaći su do kraja zadržali prednost, gosti nisu pokazali veliku želju za ofanzivu, te je ostalo 1:0.

U Gračanici su igrali Bratstvo i GOŠK (1:2).

Gosti su bili bolji u prvom dijelu te vodili golom Haračića sa 1:0.

Domaći u nastavku kreću ofanzivnije, pa u 60. minuti Poturalić nakon kornera matira domaćeg golmana i to je 1:1.

Do kraja se gosti nisu predavali i Haračić u sudijskoj nadoknadi pogađa za 1:2.

Igman sada i dalje ima dva boda prednosti nad GOŠK-om.