Nevjerovatan učinak

Tandem od kojeg će drhatati Evropa: "Terminator" je tu, a "predator" se najavio duplim hat-trickom

Admin Čaušević

Fudbalska Evropa će se u novoj sezoni upoznati sa novim paklenim tandemom.

Manchester City već sada ima fantastičan tim, a novoj sezoni će biti još bolji pošto su potpisana dva paklena napadača.

Erling Haaland je stigao iz Borussije Dortmund, a Norvežaninu će se priključiti i Julian Alvarez koji je kupljen u januaru.

Građani su 22-godišnjeg Alvareza platili 15 miliona eura i ostavili su ga u River Plateu nakon što je pretodno potpisao petogodišnji ugovor.

Sjajni napadač se smatra jednim od najtalentovanijih fudbalera u Južnoj Americi. Potvrdio je to i u srijedu kada je ispisao stranice historije Rivera.

Naime, Alvarez je postao prvi igrač u 121 godini dugoj historiji ovog kluba da je postigao šest golova na jednom meču.

Argentinac je postigao dupli hat-trick u susretu Copa Libertadoresa protiv Aliana Rime u pobjedi svog tima sa 8:1.

Prvi gol je zabio u 15. minuti, da bi do kraja poluvremena kompletirao hat-trick, preostal tri je dodao u nastavku igre.

U Cityju ga čeka Pep Guardiola i nema sumnje da će sa jednim od najboljih trenera današnjice samo dodatno napredovati.