Doktorska partija Hrvatske u Parizu, golijada na Islandu

Haris Zilić

Odigrana su tri duela četvrtog kola lige nacija u terminu od 20:45.

U Ligi A, reprezentacija Hrvatske odigrala je doktorsku utkamicu protiv Francuske u Parizu.

Izabranici Zlatka Dalića slavili su rezultatom 0:1 pogotkom Luke Modrića iz penala u petoj minuti utkamice, a pored gola Hrvatska je na terenu izgledala puno bolje i zrelije od Francuske te zasluženo slavila.

U drugoj utakmici Lige A, Danska je slavila protiv Austrije sa 2:0 golovima Winda u 21. i Skov Olsena u 37. minuti utakmice.

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

U Ligi B sjajan duel odigrali su Island i Izrael, a konačan je rezultat glasio 2:2.

U ranijem temrinu od 18 sati u Ligi C Kazahstan je savladao Slovačku sa 2:1, dok je Azerbejdžan bio bolji od Bjelorusije sa 2:0.