Velika su očekivanja turskog kluba od bh. defanzivca

Mujakić kreativnim videom predstavljen u novom klubu: "Merhaba"

Sportski klubovi širom svijeta na inovativniji način predstavljaju nove članove.

Takav je slučaj i sa Nihadom Mujakićem sada već bivšim članom FK Sarajevo koji je od jučer novi član turskog Ankaragučua.

Mujakić je potpisao četverogodišnji ugovor, a bordo klub će dobiti milionsko obeštećenje.

Predstavljen je videom u kojem se vidi da ga je taxi odvukao na stadion...

Turski klub je bio veoma kreativan, a očekivanja od Mujakića su velika.

Iz FK Sarajevo su poželjeli sreću svom sada već bivšem članu.

“U ime cijelog kluba želio bih se zahvaliti Nihadu na doprinosu i u ovom njegovom drugom mandatu u FK Sarajevo. Ovo je ujedno i drugi put da Nihad svojim transferom donosi lijepu svotu novca našem klubu. Na ime obeštećenja dobićemo milion konvertibilnih maraka s obzirom na to da je imao važeći ugovor do 30. juna 2024. godine. Još jednom smo pokazali da je Sarajevo u stanju ostvariti izlazne transfere u respektabilne evropske lige i siguran sam da će se to dešavati i u budućnosti s obzirom na to da imamo mnogo upita, pogotovo za naše mlade igrače“, kazao je sportski direktor FK Sarajevo Emir Hadžić.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Nije ovo prvi put da Mujakić svojim transferom donese lijep iznos za FK Sarajavo. Podsjetimo, 2019. godine s Koševa je otišao u Kortrijk za nešto više od milion eura, što znači da je do sada ovaj defanzivac Sarajevu donio oko tri miliona maraka.

Mujakića što se tiče, sezona u Turskoj starta osmog augusta, a u prvom kolu Ankaragucu dočekuje Konyaspor koji je inače "bh. tim", s obzirom na to da tamo igraju Ibrahim Šehić, Amir Hadžiahmetović i još jedan bivši član Sarajeva, Amar Rahmanović, pa bi Nihad mogao da debituje protiv svojih sunarodnjaka.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.