Fudbalska ludnica u Londonu: Mitrović i Fulham zaustavili Liverpool

Haris Zilić

Odličan meč u prvom kolu engleskog Premiershipa odigrali su povratnik u društvo najboljih ekipa Fulhama i favorizovani Liverpool.

Utakmica je ponudila dosta dobrog fudbala, a konačan rezultat je glasio 2:2.

Fulham je bolje otvorio meč imao nekoliko poluprilika, međutim dobro je reagovala odbrana Liverpoola.

Nakon toga i Redsi su pokušali kroz par akcija, ali bez konkretne završnice.

Igrala se 32. minuta kada je Craven Cottege eksplodirao. Mitrović je sjajno skočio nakon jendog centaršuta Kebana i matirao Alissona za vodstvo Fulhama 1:0.

Liverpool je odmah mogao do izjednačenja, ali Diaz u 39. minuti pogađa stativu i na odmor se odlazi sa 1:0.

U nastavku napadi tima sa Anfielda koji je tražio izjednačujući pogodak, a nagrada je stigla u 64. minuti.

Salah je sjajno prošao ubacio u sredinu gdje rezervista Nunez uz pomoć Adarabioyoa pogađa za 1:1.

Ipak novi šok za Liverpool u 72. minuti. Dosuđen je penal za Fulham, a siguran ralizator za 2:1 bio je ponovo Aleksandar Mitrović.

Liverpool se ponovo vraća u 81. minuti. Nunez je vratio asistenciju Salahu, a Egipćanin pogodio za 2:2 što je bio i konalan rezultat ove odlične utakmice.