Bundesliga, 2. kolo

Demirović upisao majstorsku asistenciju protiv Bayera, Timo Werner se kući vratio pogotkom

Utakmice 2. kola Bundeslige donijele se su dosta uzbuđenja i većina ih je riješena u samom finišu.

Najveću pažnju svakako je privukao povratak Tima Wernera u RB Leipzig iz Chelseaja. Uspio je Werner postići pogodak po povratku, ali je njegov tim osvojio samo bod protiv Kolna (2:2).

Tragičari su Szoboszlai i Joško Gvardiol. Prvi je isključen u finišu prvg dijela, a Gvardiol je postigao autogol za konačnih 2:2.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović upisao je asistenciju u pobjedi Augsburga protiv Bayera u Leverkusenu od 2:1.

Demirović je u 15. minuti meča lijepo pronašao Jensena, a ovaj je pogodio mrežu Bayera za prednost gostiju od 1:0.

Bayern je izjednačio u 43. minuti pogotkom Aranguiza, a zatim je uslijedilo nekoliko velikih promašaja domaćeg tima.

Za njih je kazna stigla u 82. minuti. Hahn je zabio za pobjedu Augsburga od 2:1.

U ostalim susretima Hoffenheim je pobijedio Bochum s 3:2 nakon velikog preokreta i vodstva gostiju od 2:0, a Stuttgart je kao gost ispustio pobjedu u posljendjim sekundama protiv Werdera u Bremenu (2:2).

Remi je viđen u Berlinu gdje su Hertha i Eintracht podijelili bodove (1:1).