Gosti vode sa 1:0

Šok na Santiago Bernabeu: Muriqi savladao Courtoisa i doveo Mallorcu u vodstvo

E. Čaušević

Real Madrid i Mallorca igraju trenutno meč petog kola španske La Lige.

Jasno je da je kraljevski klub veliki favorit u ovom duelu i sve osim pobjede Reala bi bila velika senzacija.

Međutim, u prvom poluvremenu stvari za Real Madrid ne funkionišu baš kako se očekivalo, te je Mallorca uspjela to da iskoristi.

Gosti su u 36. minuti uspjeli da šokiraju Santiago Bernabeu i dođu do prednosti na ovoj utakmici.

U centru pažnje našao se napadač Muriqi koji je uspio da savlada Courtoisa i pogodi za 0:1, te veliko slavlje igrača i malobrojnih navijača Mallorce.