Zdravstveni problemi krojili i sastav

Pojedini članovi Nice neće po lijepom pamtiti gostovanje u Beogradu

Samir Mlaćo
Nekoliko članova delegacije francuske Nice neće po lijepom pamtiti gostovanje kod beogradskog Partizana.

Bilo je 1:1, a uoči meča gosti su imali velikih problema.

Nekoliko članova delegecije se razbolilo, a pojedini su završili u bolnici.

Osjetili su slabost i zatražili su pomoć doktora te su prebačeni u bolnicu.

Trener Nice Lucien Favre je kazao da je pet- šest igrača imalo problema, no nije htio govoriti o njihovim imenima.

Nije kazao ni o kakvim problemima se konkretno radilo, no bilo je određenih promjena u ekipi pred sami meč.

Treba istaći da je Nica imala manju podršku svojih navijača koji su od domaćih simpatizera nagrađeni aplauzima.

Razlog je skandiranje “Kosovo - Srbija“, koje se čulo od grupe navijača kluba iz Francuske.

Duel u Beogradu ponudio je zanimljiv fudbal, a prvi su se radovali gosti. Igrala se druga minuta kada je Bryan pogodio za 0:1.

Partizan se oporavio od ranog pogotka, igrali su veoma dsiciplinovano sa nekoliko dobrih akcija u fazi napada, a to je na naplatu došlo u 60. minuti kada je Diabate pogodio za 1:1 na asistenciju Natcha.

U ostalim duelima također je bilo zanimljivo, a izdvaja se poraz Fiorentine od Basaksehira rezultatom 3:0. Ljubičicama ne ide dobro na startu UEFA konferencijske lige jer su u prvom kolu grupe A na svom terenu remizirali sa Rigom rezultatom 1:1.