Kup Bosne i Hercegovine

Golijada u Modriči, Leotar siguran protiv trećeligaša

Haris Zilić

Odigrana su još dva duela šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Plasman dalje obezbijedili su Tuzla City i Leotar. Tuzlacu slavili u Modriči sa 2:5, a Trebinjci u Gornjem Vakufu-uskoplju sa 1:3.

Povela je Tuzla City protiv Alfa Modriče u 22. minuti golom Nukića, a do 0:2 Tuzlaci dolaze u 31. minuti autogolom Omerhodžića, to je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Tuzla City završava posao u 52. minuti, sada je Nikić postigao autogol za 0:3, a za 0:4 pogađa Karić u 56. minuti meča.

Tu nije bio kraj goliajde u Modriči. U 78. minuti Eleouet pogađa za 0:5, a nakon toga bude se domaćini. Kostadinović u 78. manjuje na 1:5, da bi Kuljanin u 80. minuti pogodio za konačnih 2:5.

Leotar je također prošao u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine u duelu protiv niželigaša.

Trebinjci su sa 1:3 savladali člana Druge lige FBiH-skupina jug ekipu HNK Sloga Gornji Vakuf-Uskoplje.

Strijelci za goste iz Trebinja bili su Stojković udrugoj, Milić u 44. i Đuderija u 56. minuti, dok je za domaće pogodio Abazović u 61. minuti utakmice.

Alfa Modriča - Tuzla City 2:5

Sloga GV-U . Leotar 1:3

Modriča: Trišić, Omerhodžić, Pljevaljčić, De Carvalho, Kuljanin, Kostadinović, Ilić, Limić, Živković, Nikić, Da Silva.

Tuzla City: Brajlović, Nukić, Gavrić, Eleouet, Veselinović, Mešinović, Mišić, Hrkač, Mehidić, Mendeš, Diaby.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

Sloga: Blažević, Skeho, Idrizović, Gvozden, Bilkan, Posavac, Abazović, Grubeša, Ramčić, Muminović, Bošnjak.

Leotar: Perišić R., Stojković, Milić, Perišić M., Đuderija, Karić, Šušnjar, Pervan, Vulić, Spaić, Georgiev.