Scena koja je izazvala dosta polemika
Ferdinand ne vjeruje šta su uradili Marokancima: "Ne razumijem, to mi je van svake pameti..."
I drugo polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru nije moglo proći bez polemika. Ovaj put u centru pažnje našao se meksički sudija Cesar Ramos koji je prema mišljenju mnogih oštetio Marokance u duelu protiv Francuske.
Nakon Argentine u finalu Mundijala igrat će i Francuska koja je sa 2:0 pobijedila Maroko. Trikolorima je bio dovoljan po gol u oba poluvremena za drugo uzastopno finale.
Ipak, duel između Galskih pijetlova i Lavova Atlasa obilježila je sporna situacija iz prvog poluvremena kada su u duelu bili Theo Hernandez i Boufal.
Mnogi su mišljenja da je Hernandez bio taj koji je faulirao marokanskog veznjaka, ali je sudija Ramos svirao faul u napadu.
Zatečen ovom odlukom bio je i Rio Ferdinand koji smatra da je glavi arbitar trebao dosuditi penal za afričku selekciju.
"Mislim da je to bio penal. U bilo kojem drugom dijelu terena dosudili bi prekršaj u korist Maroka", kazao je legandarni defanzivac te nastavio:
"Pa zašto nije svirao penal? To sigurno nije bio žuti karton Boufala. To je van svake pameti".
Bilo kako bilo Francuska je u finalu, dok Marokancima ostaje borba za treće mjesto protiv Hrvatske.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Više nije član katalonskog kluba
Došao na trening Barcelone, dočekala ga torba u svlačionici, pa saznao da su mu raskinuli ugovor! · Zvanično
Potez selektora uzdrmao Hrvatsku
Dalić ovo nije zaslužio: "Čekam dan da odeš, zbog tebe sam izgubio želju za reprezentacijom"
Zanimljivi naslovi u srpskim medijima