Sedam golova i dosta preokreta

Fudbalska poslastica u Splitu i muk na Poljudu

Haris Zilić

Spektakularan susret gledali smo u 24. kolu HNL-a. Hajduk i Lokomotiva su na Poljudu odigrali fudbalsku poslasticu, a na kraju su navijači Hajduka u nevjerici gledali u semafor.

Lokomotiva je odigrala sjajan meč i slavila u Splitu. Konačan rezultat na semaforu glasio je 3:4.

Lokosi fenomenalno otvaraju meč. Povremeni bh. reprezentativac Branimir Cipetić asistirao je Bubanji u 12. minuti koji pogađa za 0:1.

Hajduk kao da nije mogao da se oporavi od početnog poka, a stigao je novi. U 28. minuti Stojković je precizan za 0:2.

Brodolom Splićana spašava VAR koji je poništio pogodak Goričana za 0:3 u 36. minuti i to kao da je dalo vjetar u leđa domaćinima.

Mlakar na asistenciju Anella u 40. minuti smanjuje rezultat na 1:2 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Hajduk se skroz vraća u meč. Livaja je u 65. minuti bio siguran sa bijele tačke za 2:2.

Kada se činilo da se Hajduk vraća u utakmicu u finišu dva nova šamara na Poljudu.

Prvo je Ibrahim u 83. minuti pogodio za vodstvo zagrebačke ekipe od 2:3, a isti igrač u 87. minuti pogađa za 2:4. Muk na Poljudu u tim trenucima.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Spektakl nije tu završio. Igrala se 89, minuta kada Benrahou postiže treći gol za Hajduk i na semaforu je u tim momentima stajalo 3:4.

Nažalost po navijače i igrače Hajduka to je bio konačan rezultat ove nevjerovatne fudbalske predstave u Dalmaciji.