Čudo danskog golmana
Šuter leti, a golman na koljenima: Ne postoji pravi naziv za ovakvu odbranu Niklasa Landina
Derbi rukometnog prvenstva Njemačke između Kiela i Fuchse Berlina donio je jednu od najboljih odbrana u historiji rukometa. Slavu je odnio legendarni danski golman Niklas Landin.
Pobjedom rezultatom 36:29 Kiel je sa utakmicom manje prišao samo na bod zaostatka za vodećim Fuchseom i ima sve u svojim rukama do kraja prvenstva.
Eric Johanson sa osam te Domagoj Duvnjak sa šest golova su predvodili pobjednika, ali najveće zasluge za trijumf nosi fenomenalni Landin.
Čudesni Danac je imao čak 23 uspješne odbrane, a jedna od njih je sve ostavila bez daha i postala je viralna na društvenim mrežama.
Iako je bio na koljenima dok je protivnik letio kroz zrak Landin je podigao ruku i na zaista fantastičan način zaustavio snažni šut.
Tokom ostataka meča jedan od najboljih golmana svih vremena je imao još niz odličnih intervencija te je doslovno do ludila dovodio svoje rivale.
Susret je pratilo preko 10.000 gledatelja, a Landin je poslije meča pokazao određenu dozu skromnosti.
"Bio sam malo iziritiran jer znam kako šutiraju, ali sam uspio odbraniti. Ne znam da li mi je ovo najbolja partija, jednom protiv Balingena sam imao više odbrana", kazao je 34-godišnjak.
Landin na kraju sezone napušta Kiel nakon što je osam godina branio za slavni njemački klub, a već je poznato i gdje će nastaviti karijeru.
Fantastični golman će u novoj sezoni braniti za Aalborg koji već sada ima kvalitetan tim, a sa Landinom na golu se nada osvajanju Lige prvaka.
Inače, čovjek koji je sa Danskom u više navrata osvojio sve što se može osvojiti je do sada samo jednom bio klupski prvak Evrope. Bilo je to 2020. godine.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Potez selektora uzdrmao Hrvatsku
Dalić ovo nije zaslužio: "Čekam dan da odeš, zbog tebe sam izgubio želju za reprezentacijom"
Srbija sutra igra protiv Latvije
Piksi stao pred novinare u Rigi, jasniji nije mogao biti: "Daj Bože da ga više ne gledam do kraja"
Student je izgleda meta dva kluba, a jedan bi mogao biti posebna priča
Bosna ima najvećeg dragulja! Željko Obradović ga želi u Partizanu, Miško Ražnatović zove u Megu!
Blijedo izdanje Zmajeva
Bh. košarkaši doživjeli fijasko protiv Španije, već sutra novi veliki izazov
Ne žele ga gledati u Kataru