Vrhunski fudbal u derbiju

Prelijepa akcija i novi pogodak na Etihadu

Haris Zilić

Fenomenalan derbi gledamo u 29. kolu engleskog Premiershipa između Manchester Citya i Liverpoola. Trenutni rezultat je 1:1 u finišu prvog poluvremena.

Gosti su poveli golom Salaha u 17. minuti, ali Građani se brzo vraćaju.

Fenomenalna akcija domaćih u 27. minuti Jedna od akcija za koje možemo reći da je iz udžbenika.

Mahrez je povukao jednu loptu dodao od Gundogana, a ovaj prebacio za Grealisha.

Grealish je bez puno okljevanja vratio loptu u sredinu, a sve je dobro pratio Alvarez i pogodio za 1:1.

Odbrana Liverpoola je možda kasnija sa blokom, ali City zasluženo stiže do izjednačenja.

Ovu sjajnu akciju Citya i pogodak možete vidjeti OVDJE.

Prvo poluvrijeme fenomenalno na Etihadu i derbi je već opravdao očekivanja.

Podsjetimo, Liverpool je prethodno poveo sa 1:0 pogotkom Salaha u 17. minuti.

Asistent kod gola redsa je bio Diogo Jota.

Vjerujemo da ćemo i do kraja utakmice gledati fudbalsku poslasticu na što su ranije navikli Manchester City i Liverpool usvojim međuobnim duelima.