Etihad u 17. minuti naglo utihnuo, a glavni razlog je Mohamed Salah

Liverpool vodi protiv Cityja

E. Čaušević

Manchester City i Liverpool igraju trenutno derbi 29. kola engleskog Premiershipa na Etihadu.

Utakmica je počela u zaista nevjerovatnom ritmu, te je City od prve minute krenuo veoma ofanzivno.

Domaći su imali nekoliko sjajnih prilika da dođu do vodstva, ali na kraju je uslijedio hladan tuš.

Liverpool je znao kako da kazni domaće za sve promašaje na startu utakmice i gosti s Anfielda su uspjeli da dođu do prednosti.

U 17. minuti Redsi su odigrali sjajnu kontru kada je Diogo Jota krenuo sam na gol Edersona, ali ga je Akanji uspio stići.

No, loptu je nekako Jota uspio da ostavi za Mohameda Salaha koji rutinski matira Edersona i trese mrežu Cityja za 1:0.

Gol Salaha za vodstvo Liverpoola protiv Manchester Cityja pogledajte OVDJE.

Zaprati Manchester City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: