Pripremne utakmice

Velež upisao novi trijumf, Široki Brijeg ubjedljiv protiv FK Tuzla City

Haris Zilić

Bh. klubovi su nastavili sa pripremnim utakmicama pred novu sezonu, a danas smo gledali dva duela premijerligaških klubova.

U hercegovaćkom duelu Velež je savladao Posušje sa minimalnih 1:0 i tako nastavio sa dobrom formom.

Strijelac gola za Rođene bio je Džafić koji je tako još jednom pokazao da će biti dobro pojačanje za Velež jer je pogodio i u prošloj utakmici.

Nakon trijumfa protiv Igmana od 4:0, Velež je upsiao drugi uzastopni tirjumf na pripremama bez primljenog gola.

Svoj meč danas su igrali također Široki Brijeg i Tuzla Citya.

Tim sa Pecare se pogirao sa Tuzlacima i slavio ubjedljiv trijumf rezultatom 4:1.

Pogotke su postigli Daniel Lukić u 48. minuti, Cyrille Dominique Kpan u 52. minuti, Filip Matić u 72. minuti i Gojko Jelić u 84. minuti utakmice.

Počasni pogodak za Tuzlake postigao je Belmin Mešinović u sudijskoj nadoknadi vremena.

Bh. klubovi su u završnoj fazi priprema, tačnije ekipe koje nastupaju u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Nova sezona Premijer lige BiH starta 29. jula utakmicama prvog kola.

Zrinjski, Željezničar i Sarajevo ove sedmice otvaraju evropski put i za njih su zvanične utakmice već počele.