Večeras se igra meč na Kipru
Huligani su ponovo divljali, Atina im nije bila lekcija
I dok gotovo cijela Evropa priča o tuči navijača AEK-a i Dinama iz Zagreba, huligani nemaju mira.
U Grčkoj je jedan navijač smrtno stradao, stotinjak je uhapšeno, te se provodi velika istraga.
Istovremeno, pred meč trećeg pretkola Konferencijske lige između AEK-a iz Larnake i Maccabi Tel Avvia zabilježeni su sukovi navijača.
Navijači Omonije svjesno su dočekali Izraelce, spremili im sačekušu te zatim krenuli ka njima.
Nastao je pravi haos, te jurnjava kroz grad.
Iz policije ipak tvrde da su uspjelli reagovati na vrijeme, te da je spriječen fizički daljnji kontakt dvije grupe.
Kazali su da nema povrijeđenih, ali ni materijalne štete, no da su brojne stvari preduzete kako bi i večerašnji meč prošao bez incidenata.
Na društvenim mrežama se pojavio video jurnjave navijača kroz grad, a kako se može vidjeti, Izraelci su se dali u bijeg pred domaćima.
Očigledno da sukob iz Atine nije bio lekcija drugim huliganima, te da je UEFA pred velikim ispitom.
Nogometni mečevi postali su prilika za okršaj navijačkih grupa, a policija često zakaže.
Tako je bilo u Atini, a odmah su uslijedile i smjene na vlasti.
Hrvati su najavili mogući dolazak navijača iako isti nisu imali pravo da prisustvuju meču, no policija iz Grčke nije reagovala.
Huligani su to iskoristili pa je satima u Atini vladao pravi haos.
Danas su brojni pred sudom u Atini gdje će saznati svoju sudbinu.
Za sada nije poznato ni ko je ubica, a navodno se špekuliše da se radi o Grku, tačnije navijaču Panathinaikosu, koji su prijatelji sa navijačima Dinama.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nikog ništa ne pita
Srbija i Vučić u ogromnom skandalu zbog 'projekta za sva vremena'
Nova sjajna ponuda za Srbina
Ovog čovjeka pare baš hoće - Luka Jović dobio još jednu 'ludu' ponudu!
Sramota u punom smislu riječi
Antologijski debakl Borca: Bh. fudbalu su Banjalučani priredili nezapamćenu blamažu
Navijači u službi politike
Ponoćni marš nadomak Srbije, počela je invazija nabrijanih Albanaca: "Dolazi vam kraj!"
Navijači Zvezde bijesni na njega
Đoković nije jedini, Vučić iz Srbije otjerao i košarkaša Crvene zvezde: Zna se zašto ih je odbio!
Kakve riječi teniske ikone