Kraljevi sigurni u Baskiji

Real sjajno otvorio sezonu, ali povreda Militaa pokvarila potpuno slavlje

Haris Zilić

Real Madrid je fenomenalno otvorio novu sezonu La Lige. U prvom kolu slavili su na neugodnom gostovanju u Baksiji protiv Athletic Bilbaa rezultatom 0:2.

Real je dobro otvorio susret, imali su nekoliko prilika, diktirali su tempo igre.

Domaćini su pokušavali da uspostave ravnotežu, međutim Real je bio sjajan večeras.

Slavlje za Madriđane u 28. minuti. Carvajal je uposlio Rodryga koji pogađa za 0:1.

Osam minuta kasnije nokaut za Baskijce. Alaba asistira Bellinghamu i engleski fudbaler tako na najbolji način otvara sezonu u dresu svog novog kluba. Bilo je 0:2 na semaforu.

Na samom početku drugog dijela Eder Militao se nakon jednog duela srušio i doživio očito ozbiljnu povredu.

O kakvoj se tačno povredi radi još uvijek nije poznato, no Militao se uhvatio za lijevo koljeno i to bi moglo značiti da ga očekuje duža pauza.

Militao je u suzama napustio teren, a ovo je za Ancelottija novi udarac nakon što je nedavno tešku povredu zadobio golman Thibaut Courtois, zbog čega Kraljevi traže novog čuvara mreže.

U nastavku je bilo prilika pred oba gola, ali izostajala je završnica.

Do kraja utakmice ostalo je 0:2 i tako su Kraljevi upisali prva tri boda u novoj sezoni.