Dva gola Žulja za veliko vodstvo domaćih

Deseta je minuta, ali Zrinjski ne postoji u Austriji!

Esmer Oštraković

U toku je prva utakmica play-offa za Evropsku ligu između LASK-a i Zrinjskog, a prvak Bosne i Hercegovine je užasno otvorio utakmicu.

Naime, LASK jeste bio blagi favorit na ovoj utakmici, ali malo ko je mogao i zamisliti ovako loše otvaranje utakmice Zrinjskog.

Domaći su od prve minute kontrolisali igru, a to im se isplatilo već u 4. minuti ovog susreta kada dolaze do vodstva.

Lopta je nakon loše intervencije odbrane Zrinjskog došla do Žulja koji šutira sa dvadesetak metara i postiže sjajan gol.

Očekivalo se da će Zrinjski krenuti da igra nakon primljenog gola, ali to se nije dogodilo.

Domaći nastavljaju sa napadima, a u 12. minuti postižu novi gol.

Žulj ponovo prolazi sjajno, šutira i postiže prelijep gol za vodstvo LASK-a od 2:0.