Splićani tuguju, ali odigrali su jako lošu utakmicu

Osijek šokirao Poljud, pogodio i mladi bh. reprezentativac

Samir Mlaćo

U derbiju 12. kola HNL-a na Poljudu su večeras snage odmjerili Hajduk i Osijek.

Dinamo je jučer poražen kod Gorice 2:1, Rijeka je danas 'samo' remizirala kod Istre (1:1), pa su Splićani imali sjajnu šansu da se vrate na lidersku poziciju.

Osijek je petoplasirani i sa novim trenerom Zoranom Zekićem jasno je želio pomrsiti planove rivalu.

Na kraju je završilo 2:0 za goste, potpuno zasluženo.

U prvom poluvremenu jako loša utakmica. Igralo se veoma tvrdo, Hajduk je imao loptu u svom posjedu, no završnog pasa nije bilo.

Veliku šansu na startu meča, tačnije u devetoj minuti imao je Caktaš, ali šutirao je u golmana Hajduka.

Hajduk je nakon toga uzvratio preko Trajkovskog u dva navrata, te zatim i Melnjaka, ali nije bilo pogotka.

Tek što je počeo drugi dio šok za Hajduk. Nejašmić do Miereza, ovaj do Brleka, a on sigurno matira golmana Hajduka.

U igru je zatim ušao i Livaja, u 69. minuti pokušao, ali otišlo je to preko gola.

U 75. minuti novi šok za Hajduk. Mladi reprezentativac BiH Nail Omerović je šutirao, lopta od stativu pogađa u leđa golmana Hajduka i to je bilo 0:2.

U 86. minuti velika šansa za Hajduk, no uspjeli su gosti se odbraniti i bilo je tada jasno da će tri boda u Osijek.

Hajduk je sada drugoplasirani sa 21. bodom, dva manje od lidera Rijeke, Dinamo ima 19, dok je Osijek petoplasirani sa 18 bodova.