Copenhagen stigao do izjednačenja

United je imao 0:2 na Parkenu, onda Rashford dobija crveni - Na odmor se ide s 2:2!

Eldar Ganibegović

Na kultnom Parkenu se u 4. kolu Lige prvaka sastaju Copenhagen i Manchester United. Nakon prvih 45 ili 58 minuta, rezultat je 2:2.

Utakmica je bajno krenula za goste. Crveni đavoli već u 4. minuti dolaze do vodstva i to preko Rasmusa Hojlunda.

Isti igrač je povisio na 0:2 u 28. minuti i činilo se tada sve kao bajka za goste iz Engleske.

Ipak, u 42. minuti trenutak koji je prelomio sve. Rashord je neoprezno startao i dobio zaslužen direktan crveni karton.

Iz tog slobodnog udarca domaći pogađaju prečku. Već u 45. minuti stižu do pogotka i to preko Elyounoussija.

Igralo se 13 minute nadoknade prvog dijela, a u devetoj je Goncalves s 11 metara postigao gol za 2:2 i vratio stvari na početak. Sjajnu utakmicu gledamo.

Omjer igrača na terenu sada je 11:10, psihološka prednost je na strani danske ekipe i ostaje da vidimo šta će se dešavati do kraja.

Vidjeli smo i jedan upad navijača na teren i to s palestinskom zastavom, što je također utjecalo na to da nadoknada bude 13 minuta.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

U istoj grupi se u Minhenu sastaju Bayern i Galatasaray, a rezultat je 0:0 nakon prvih 45 minuta.