Sjajna utakmica i pobjeda domaće ekipe

West Ham se poigrao sa Manchester Unitedom i došao pred vrata raja!

Esmer Oštraković

Utakmicu u okviru 18. kola Premiershipa odigrale su ekipe West Hama i Manchester Uniteda a pobjedu od 2:0 ostvarila je domaća ekipa.

Teško je bilo odabrati favorita u najavi ove utakmice obzirom da obje ekipe igraju dosta promjenjivo ove sezone.

Dosta bolje su u utakmicu ušli domaći igrači, ali u prvom poluvremenu vrijedi izdvojiti samo dvije šanse gostiju.

Prva je viđena u 39. minuti kada je Garnacho sjajno sve uradio, ali kada je trebao šutirati domaći otklanjaju opasnost.

Drugu šansu imajo je Antony u 44. minuti utakmice, sve je sjajno uradio, ali nije uspio dodati do svog saigrača koji je bio sam na drugoj stativi.

Prvu pravu priliku u drugom poluvremenu imao je Bowen za West Ham. Igrala se 56. minuta, ali njegov udarac brani golman Manchester Uniteda.

Imali su domaći nakon toga još nekoliko prilika, a u 72. minuti su postigli gol i došli do prednosti.

Fenomenalnu loptu podvalio je Paqueta, a gol za vodstvo postigao je Jarrod Bowen.

Šest minuta kasnije na semaforu je bilo 2:0. Ponovo je Paqueta asistirao, a ovaj put gol je postigao Kudus.

Manchester United nije uspio napraviti ništa ozbiljnije do kraja susreta, te je na kraju utakmica završena sa 2:0.

Nakon ove pobjede West Ham se nalazi na šestom mjesto sa 30 osvojenih bodova, dok je Manchester United osmi sa dva boda manje.