Borac rutinski savladao Zvijezdu 09. Foto: Arhiva - SportSport

Banjalučani slavili

Borac je posljednji četvrtfinalista Kupa Bosne i Hercegovine

Eldar Ganibegović, foto: Esmer Oštraković

Utakmicom Borac - Zvijezda 09 okončana je osmina finala Kupa Bosne i Hercegovine. Posljednji putnik u četvrtfinale je Borac.

U okviru osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine od 18:30 su se sastali Borac i Zvijezda 09. Slavio je domaći tim rezultatom 2:0.

Već na samom startu Borac prijeti. Zoran Kvržić šutira sa 16 metara pored gola.

Mnogo sreće za Zvijezdu 09 u osmoj minuti. Potegao je Blagaić i pogodio prečku. Odbijenu loptu Lukić šalje pored gola.

Herera je pokušao s 30 metara desetak minuta kasnije, lagan plijen za golmana Zvijezde 09. Isti igrač u 28. minuti šutira pored gola.

Poveo je Borac u 30. minuti. Blagaić je centrirao iz slobodnjaka s desne strane, a Lukić glavom pogađa za 1:0.

Samo šest minuta kasnije je sve riješeno. Blagaić je opet centrirao iz slobodnjaka, Tomanović glavom izbija pravo na nogu Jurilju koji sa osam metara pogađa za 2:0.

Lukić je u 50. minuti mogao zapečatiti sudbinu gostiju. Međutim, s nekoliko metara je promašio cijeli gol.

Petnaestak minuta prije kraja utakmice bilježimo dva dobra pokušaja Blagaića. Jedan je otišao pored, a jedan preko gola.

Zvijezda 09 je meč završila i s igračem manje. Ostojić je u prvoj minuti nadoknade dobio drugi žuti karton.

Podsjetimo, ranije danas su četvrtfinale izborili Sarajevo, Široki Brijeg i Sloga Meridian, a ranije su se dalje plasirali Velež, Posušje, Zrinjski i Jedinstvo.

Što se tiče Borca i Zvijezde 09, narednog vikenda ove timove očekuju utakmice 19. kola Premijer lige BiH. Borac će dočekati ekipu Tuzla Cityja, dok će Zvijezda 09 u goste kod Posušja.

Borac je inače jesenji dio završio kao lider, a Zvijezda 09 kao fenjeraš najjačeg ranga bosanskohercegovačkog fudbala.