Jedinstvu tri boda u Kaknju, bez pobjednika u Kosovi i Tomislavgradu

Poraz Stupčanice u Gračanici i velika prilika za Slobodu da se dodatno odvoji na vrhu tabele

Haris Zilić

Odigrana su četiri duela 18. kola prve lige FBiH u subotnjem programu. Bilo je dosta borbe, napadači nisu bili pretjerano efikasni, vidjeli smo šest golova na četiri susreta.

U centru pažnje bio je duel u Gračanici gdje je Bratstvo dočekalo drugoplasiranu ekipu Stupčanice iz Olova.

Nakon jedne tvrde i borbene utakmice konačan rezultat je glasio 1:0 za domaće, gol odluke postigao je Jaganjac u 42. minuti susreta.

Stupčanica je tako današnjim porazom ostala na 37 bodova, tri manje od Slobode koja sutra ima priliku da ode na +6, ako savlada Budućnost na svom terenu.

Zanimljiv meč u Tomislavgradu odigrali su domaći Tomislav i gostujuća ekipa Radnika iz Hadžića.

Nakon nezanimljivog prvog poluvremena u nastavku prava uzbuđenja. Radnik dolazi do vodstva 0:1 u 50. minuti autogolom Šiške Domagoja, a u 60. minuti Bautista poravnava na 1:1 nakon lijepe akcije domaćina.

Do kraja meča u Tomislavgradu, domaći su imali dvije dobre prilike, ali ostalo je na kraju 1:1, po bod za oba tima.

Rudar je u Kaknju dočekao Jedinstvo i susret je završen rezultatom 1:0 za goste, gol odluke postigao je Jašarević. Simm Bau je bio domaćin Gradini iz Srebrenika, a utakmica je okončana rezultatom 1:1.

FK Rudar Kakanj - NK Jedinstvo 0:1 (/Jašarević 64')

FK RUDAR KAKANJ: Čalaković, Kolenda, Musić B., Čehajić, Džafić, Musić O., Handžić, Hubanić, Duraković, Hrustanović, Žerić.

NK JEDINSTVO: Bilić, Alibegović, Stojnić, Jašarević, Imamagić, Kurić, Jusić, Zarić, Smailović, Hadrović, Jusufbašić.

BFK Simm Bau - OFK Gradina 1:1 (Vladić 82'/Forić 85')

BFK SIMM BAU: Hodžić, Halilović, Pandžić, Vazda, Resić, Martinović, Stjepanović, Pandžić, Ahmetbegović, Pilav, Vladić.

OFK GRADINA: Oštraković, Kovčić, Dugalić, Andrić, Čamdžić, Forić, Hadrović, Hasić, Muminović, Imamović, Panjeta.

NK Bratstvo - NK Stupčanica 1:0 (Jaganjac 42')

NK BRATSTVO: Šito, Sinanović, Devedžić, De Carvalho, Berbić, Ćosić, Jaganjac, Smajić, Vasiljević, Poturalić, Jahić.

NK STUPČANICA: Rončević, Odinaka, Bešić, Hadžiabdić, Hodžić, Mujarić, Aletić, Božić, Beganović, Alić, Mehanović.

HNK Tomislav - FK Radnik Hadžići 1:1 (Bautista 60'/ Šiško D. (ag) 50')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

HNK TOMISLAV: Sabljo, Križanac, Ćerdić, Šiško D., Križan, Su Kim, Mamić, Bautista, Đugum, Radoš, Šiško B.

FK RADNIK HADŽIĆI: Kršić, Kovačević, Musić, Kobašević, Konjhodžić, Nargalić, Bešić, Jašarević, Rizvo, Drina, Sabljica.