Košarkaško prvenstvo BiH

Bosna odolijevala do kraja, ali Sloboda slavi veliku pobjedu u Ligi 6!

Eldar Ganibegović, foto: Emir Dindić

OKK Sloboda slavio je pobjedu protiv KK Bosna u drugom kolu Lige 6. Konačan rezultat bio je 88:79.

Utakmica je otvorena trojkom Asima Gutića. Bosna s dvije dvojke pravi preokret, a onda Gutić pogađa novu trojku.

Odvojila se Sloboda do kraja prve četvrtine i nakon prvih 10 minuta je imala prednost 25:16.

Tuzlanski tim održavao je prednost i u drugoj četvrtini. Na odmor se otišlo pri vodstvu Slobode 44:35. Solidnih devet razlike, reklo bi se.

Prilazila je Bosna i na četiri razlike Slobodi u trećoj dionici, ali Sloboda i dalje drži vodstvo, 64:57.

Tri i po minute do kraja Jure Zubac pogađa trojku i Bosna dolazi u prednost od 71:72, no na drugoj strani trojkom uzvraća Lelić.

Dontay je donio izjednačenje Bosni, ali onda je ponovo Sloboda preuzela stvari u svoje ruke, te do kraja se opet odlijepila i slavila vrijednu pobjedu.

Bojić je s 20 poena vodio Slobodu do pobjede, a imao je i tri skoka. Slijedio ga je Eke s 18 poena, pet skokova i tri asistencije.

Kod Bosne se istakao Pašalić. Bh. košarkaš je imao 14 poena, jedan skok i pet asistencija.

Široki Brijeg je slavio protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada 104:86, dok je odgođena utakmica Igokee i Borca.

Treće kolo donosi Slobodi gostovanje kod Igokee, dok je odgođen susret Bosne i Širokog Brijega.