2:1 je trenutno na semaforu

Ne prestaje da trpa! Ermedin Demirović se vratio nakon suspenzije i zabio Hoffenheimu

Eldar Ganibegović

Nakon što je prethodni meč propustio zbog suspenzije, Ermedin Demirović se danas vratio na teren i odmah postigao novi pogodak u Bundesligi.

U okviru 28. kola njemačke Bundeslige danas se od 15:30 sastaju Hoffenheim i Augsburg, a domaći vode 2:1 nakon 70 minuta igre.

Već u 17. minuti je domaći tim stigao do vodstva. Na asistenciju Kaderabega je pogodio Weghorst.

Tri minute kasnije je Weghorst bio u ulozi asistenta, a za 2:0 je pogodio hrvatski stroj, Andrej Kramarić.

Gol nade gosti postižu u 61. minuti. Strijelac je bio, ko drugi, do Ermedin Demirović.

Našem napadaču je Tietz dodao loptu, a ovaj pogađa za 2:1.

Ukupno je ovo bio 15. pogodak u sezoni za Demirovića koji je sada 4. strijelac Bundeslige.

Osim toga, ima osam asistencija, pa je direktno učestvovao u 23 gola Augsburga i po tome je također četvrti najefikasniji u Njemačkoj nakon Kanea, Guirassyja i Opende.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

To znači da je direktno učestvovao u više od pola golova Augsburga koji je na brojci od 45.

Ostaje da vidimo može li Augsburg do kraja makar do boda na teškom gostovanju.