Njemačka Bundesliga

Bayern slavio protiv Kolna, sadržajan derbi dvije Borussije

Eldar Ganibegović, foto: EPA

Standardno subotom od 15:30 pratili smo pet mečeva u Bundesligi. Radi se o mečevima 29. kola.

Pobjedu od 2:0 na domaćem terenu je slavio Bayern protiv Kolna. Guerreiro je postigao vodeći gol u 65. minuti, a za 2:0 u nadoknadi pogađa Muller.

Zbog povrede mišića na ovoj utakmici nije nastupio bh. reprezentativac Denis Huseinbašić.

Borussia Dortmund je rezultatom 2:1 slavila protiv imenjakima u M'Gladbachu. Gledali smo vrlo sadržajan meč.

Već u desetoj minuti je Moukoko zamijenio povrijeđenog Hallera, no Borussia Dortmund u 22. minuti dolazi do prednosti preko Sabitzera.

Isti igrač je šest minuta kasnije bio strijelac s 11 metara, da bi Wober u 36. minuti postavio konačan rezultat.

Gosti iz Dortmunda su od 55. minute imali i igrača manje na terenu nakon što je drugi žuti karton dobio Adeyemi.

Nakon što je s 4:0 razbio Darmstadt, Mainz je i ovog vikenda upisao visoku pobjedu. Bilo je 4:1 protiv Hoffenheima.

Golom Kaderabeka Hoffenheim je vodio na poluvremenu, ali domaćin se budi u drugom. Redom su pogađali Burkardt, Mwene, Gruda i Onisiwo.

Na Vonovia Ruhrstadionu u Bochumu vidjeli smo remi 1:1 istoimenog domaćina protiv Heidenheima. Schlotterbeck je postigao autogol za 0:1 u 81. minuti, pa se vecet minuta kasnije popravio i zabio u pravu mrežu.

Wolfsburg je nastradao kod RB Leipziga. Bilo je 3:0. Strijelci za RB Leipzig bili su Olmo u prvom, te Šeško i Openda u drugom poluvremenu.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Ovome dodajmo da ćemo od 18:30 pratiti još jednu utakmicu. Sastaju se Stuttgart i Eintracht iz Frankfurta.