Nevjerovatan rukomet smo gledali večeras
Triler završnica: Danska bolja od Slovenije i zakazala duel sa Njemačkom u finalu Olimpijskih igara
U drugom polufinalnom susretu danas rukometna reprezentacija Danske je savladala rukometnu selekciju Sloenije sa 31:30 (15:10).
Rukometna reprezentacija Danske je drugi finalista rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu.
Danci su savladali selekciju Slovenije sa ubjedljivih 31:30 (15:10) i tako stigli u priliku da se bore za zlatnu medalju.
Danska je od starta bolje otvorila susret, te na početku imala prednost sa 3:0, u nastavku uglavnom se igralo gol za gol, da bi u konačnici prvog dijela uslijedila nova serija, te odlazak na +5.
Taj rezultat je ostao i na poluvremenu, te je na pauzi Danska imala prednost od 15:10 i tako već tada dala naznaku da će se Slovenci teško vratiti u susret.
U drugom poluvremenu Slovenija je u više navrata pokušala topiti prednost na -3, ali je to bilo sve što je uspjela napraviti. Pet minuta prije kraja je upravo bilo tri razlike u korist Danske.
U samom finišu susreta Slovenci uspjevaju da spuste i na samo jedan gol razlike, minutu prije kraja, ali da se potpuno vrate u susret nisu uspjeli.
Gledali smo zaista fenomenalan susret sa mnogo pogodaka, u konačnici Danska se plasirala u finale Olimpijskih igara savladavši Sloveniju sa 31:30.
Slovenci su napravili sedmerac za Dansku 20 sekundi prije kraja, ali nije bilo pogotka za Mikkela Hnasena, te su imali 15 sekundi za napad za izjednačenje.
Igrali su sedam na šest, te su ispjeli da dobiju devet metara u posljednjoj sekundi. Međutim, izgledalo je kao da je napravljena katastrofalna sudijska greška, te da je trebao biti dosuđen sedmerac.
U finalu će Danska odmjeriti snage protiv selekcije Njemačke koja je danas savladala Španiju sa 25:24 u sjajnom susretu.
Sa druge strane Slovenci i Španci će imati priliku da dođu do bronzane medalje na ovogodišnjim Olimpijskim igrama.
Polufinale Olimpijskih igara u rukometu:
Danska - Slovenija 31:30 (15:10)
Danska: Jacobsen 6, Hansen 5, Arnoldsen 5, Pytlick 4, Gidsel 4, Lauge 4, Kirkeloekke 2, Saugstrup 1.
Slovenija: Bombac 7, Vlah 7, Mackovsek 4, Janc 4, Blagotinsek 1, Dolenec 3, Jovičić 1, Horzen 1, Novak 2.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije se dugo čekalo na reakciju
Ponižen je! Vučić poslao nikad žešču prijetnju čuvenom srpskom košarkašu: "U roku od sat mogu da..."
Turci donijeli veliku vijest
Jose Mourinho zapečatio sudbinu Dominiku Livakoviću?! "Nećeš braniti zato što si..."
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
I BiH bi potpisala slično