Iskusni hrvatski defanzivac Dejan Lovren ima novi klub. 35-godišnjak je dogovorio saradnju s grčkim velikanom PAOK-om.
Čuveni hrvatski fudbaler Dejan Lovren pronašao je novi klub. Nakon što je prekrižen u Lyonu 35-godišnji defanzivac razmišljao je o ostanku zbog visoke plate, no na kraju je ipak odlučio da će radije igrati fudbal negdje drugo.
Lovren je pristao na ponudu grčkog velikana PAOK-a. Uskoro će sve biti službeno i iskusni defanzivac oblači crno-bijeli dres.
Lovrenu je ovo bio drugi boravak u Lyonu. Potpisao je u januaru 2023. godine, no krajem prošle sezone saopšteno mu je da nema više šta tražiti u klubu i da se na njega više ne računa.
Oklijevao je tokom ljeta pronaći novi klub. Imao je četiri miliona razloga što nije želio otići u posljednjoj godini ugovora, ali očigledno je ponuda PAOK-a bila finansijski dovoljno jaka da bi je Hrvat prihvatio.
Dejan će sigurno biti veliko pojačanje za grčkog prvaka koji će ove sezone igrati Evropsku ligu. Njegovo iskustvo je ogromno, pogotovo u evropskim utakmicama.
Lovren je karijeru počeo u zagrebačkom Dinamu. Igrao je na pozajmici u Interu iz Zaprešića, da bi 2010. godine ostvario transfer u Lyon vrijedan nešto više od osam miliona eura.
Baby Lasagna pobijedio na Dori, uslijedio je komentar kontroverznog Dejana Lovrena
Tri godine je trajala njegova prva epizoda u Francuskoj, da bi se potom otisnuo u Englesku, gdje je ostao narednih sedam godina.
Jednu sezonu hrvatski fudbaler bio je član Southamptona, a čak šest Liverpoola, da bi po odlasku iz kluba 2020. godine pojačao ruski Zenit.
Osvajao je Lovren brojne trofeje. Posebno se to odnosi na Liverpool gdje je bio dio ekipe koja je nakon tri decenije čekanja osvojila šampionsku titulu 2020. godine, a osvojio je i Ligu prvaka.
Osvajao je trofeje i u većini drugih klubova, ali najveće priznanje u karijeri su mu srebro i bronza s reprezentacijom Hrvatske na prethodna dva Mundijala.
Za Vatrene je igrao 13 godina. Nastupio je u 78 utakmica i postigao je pet pogodaka.
PAOK je u odbranu titule prvaka Grčke ušao dosta dobro. Slavio je u tri uvodna kola prvenstva i uz Olympiacos su jedini stopostotni.
Veliki izazov crno-bijelima slijedi već ovog vikenda. Slijedi veliki derbi s Panathinaikosom i vidjet ćemo hoće li u upravo u 'Grobnici' Lovren upisati svoje prve minute.
Grčki prvak ima poprilično težak raspored u Evropskoj ligi. Gostovat će Galatasarayu, Manchester Unitedu, Real Sociedadu i latvijskom Rigasu, dok kući igraju s rumunskim FCSB-om, Viktorijom Plzen, Ferencvaroši i Slavijom iz Praga.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Dosta toga je jasnije
Srbe će tek sada da zaboli poraz od Turske, hvataju se za glavu: "Ovo je pakao"
Ni on nije mogao zadržati emocije
Region bruji o reakciji hrvatskog komentatora na pobjedu Bosne i Hercegovine: "Nikakvih, ali..."
Potez selektora uzdrmao Hrvatsku