
Još sedam dana ima da nađe novi klub
Hrvat dotakao dno: Lovren dobija ogroman novac, ali nije ni u kakvim planovima
Dejan Lovren ima ogromnu platu, ali nije u planovima kluba. Ostalo je još sedam dana da pronađe novi klub.
Dejan Lovren se prošle zime vratio u redove Lyona sa kojim je tada potpisao ugovor do ljeta 2025. godine.
Ipak, prema pisanju francuskih medija Lyon želi da se već sada riješi 35-godišnjeg defanzivca.
Priča je ponovo postala akteulna, a to je potvrdio L'Equipe koji je objavio kako je vlasnik kluba John Textor je rekao da su svi igrači na prodaju ako dođe dobra ponuda.
Također, ugledni francuski medij piše da Lyon ovo radi kako bi skupio novac za nove igrače.
Naime, do kraja prelaznog roka u idućih sedam dana žele prikupiti 75 miliona eura, pošto su prethodna da prelazna roka potrošili 134 miliona eura.
Oglasi
Lyon se već više mjeseci pokušava riješiti Lovrena, koji prošle sezone nije igrao.
Klub pokušava raskinuti ugovor jer Lovren ima nevjerovatan ugovor od čak 400 hiljada eura mjesečno.
Prema pisanju francuskog medija, L'Equipea je početkom godine otkrio da je Lovren treći najplaćeniji igrač Lyona.
Odavno je otpisan u rosteru Lyona, a što je zanimljivo spada i među 30 najskupljih igrača u francuskoj Ligue 1.
Samo dvojica igrača su plaćena više od njega u Lyonu, a to su Alexandre Laccazette i Nemanja Matić koji mjesečno zarađuju 500 hiljada eura.
Oglasi
Osim Lovrena po 400 hiljada eura ima i Corentin Tolisso po 400 hiljada eura.
Igrač koji ne igra sa ovakvim primanjima pravi ogroman teret Lyonu, a posebno jer klub hitno treba da uštedi novac.
Lovren ima ugovor još godinu dana i sigurno bi bio veliko opterećenje za Lyon.
Lovren je prvi put stigao u Lyon 2010. godine iz redova Dinamo Zagreba za 9 miliona eura.
Nakon tri i pol godine napustio je Lyon za deset miliona eura koliko ga je platio Southampton.
U dresu Lyona u oba mandata odigrao je 134 utakmice, te postigao četiri pogotka.
U Lyon se vratio početkom prošle godine iz redova ruskog Zenita.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.