Kakva utakmica u Mostaru!
Triler završnica u Mostaru: Milošević sa zvukom sirene za pobjedu Sparsa!
Milan Milošević je predvodio sarajevske Sparse do velike pobjede!
HKK Mostar je u trećem kolu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine ugostio ekipu OKK Spars.
Konačan rezultat utakmice glasio je 83:84 (24:27, 19:26, 17:18, 23:13).
Prava drama je nasavila u četvrtoj četvrtini kada se Mostar uspio približiti na svega dva razlike minusa.
Sparsi su u prvih sedam minuta igre postigli svega sedam poena u posljednjoj dionici.
Očajnički su bili potrebni poeni sarajevskoj ekipi, a njih je pod faulom donio Lazar Milošević koji je promašio bacanje, pa je ostalo 80:76.
U nastavku slijede nova dva poena Mostara koji vraća na -2 preko Bretta Thompsona, te je tada bilo jasno da ćemo gledati triler završnicu susreta u Mostaru.
Uslijedio je loš faul Mostaraca, te je na liniju slobodnih bacanja išao Luka Mitrović. Mitrović je bio siguran oba puta, te je potvrdio sjajnu utakmicu koju je odigrao.
Na drugoj strani novo pojačanje Mostar Brett thompson je pokazao izuzetnu brzinu, ali nije uspio pogoditi šut na 2:15 do kraja.
Skok je uhvatio iskusni Milan Milošević koji je većinu utakmice predvodio Sparse poenterskim učinkom. Sada je pokušao i u finišu da učini isto, a iako je tražio faul sudije se nisu oglasile.
Na 1:46 do kraja rezultat je glasio 82:78 u korist Sparsa. Novi napad mostara je ponovo pokušao Thompson, ali je to bio novi promašaj playmakera.
Na drugoj strani katastrofalan pokušaj za tri poena Petara Avlijaša koji je promašio cijeli obruč. Međutim, ni Mostar ne uspjeva postići koš, već prave faul u napadu.
Tako je potrošeno 30 sekundi bez postignutih koševa, te je rezultat na 1 do kraja glasio 82:78.
Sparsi su promašili trojku preko Miloševića, te je Mostar uspio da se vrati u susret preko Filipa Božića koji pogađa trojku za 82:81.
Na drugoj strani trojku je pokušao da uzvrati Mitrović, ali je lopta izašla iz obruča.
Na pola minute do kraja velika drama, rezultat je 82:81 za Sparse, a napad je za Mostar.
Uspjevaju domaćini doći do poena preko geralda Blacksheara, a Sparsi zovu time-out.
Na satu je ostalo 11 sekundi za posljednji napad, a Sparsi su lošom četvrtom četvrtinom prvi put gubili na večerašnjoj utakmici.
U posljednjem napadu na utakmici lopta je išla za Mitrovića koji je nakon centralnog picka nd rolla pokušao za tri, ali je promašaj uhvatio ko drugi nego Milan Milošević koji je pogodio za pobjedu Sparsa 84:83 sa zvukom sirene!
Najefikasniji pojedinac utakmice bio je Milan Milošević koji je postigao 25 poena, uz sedam skokova.
Njega je odlično pratio Luka Mitrović sa 20 poena, te pet skokova i tri asistencije.
Na drugoj strani istakao se Vladimir vranić sa 22 poena, a osim njega dvocifreni su bili Gerald Blackshear sa 16 poena, Brett Thompson sa 12 poena i Filip Božić sa deset poena.
HKK Mostar - OKK Spars 83:84 (24:27, 19:26, 17:18, 23:13).
HKK Mostar: Soldo 5, Vranić 22, Jugovac 4, Božić 10, Blackshear 16, Lebo, Arbuckle 6, Thompson 12, Velić 4, M. Galić, I. Galić, Zubac 4.
OKK Spars: Bukva 4, Mitrović 20, Avlijaš 8, M. Milošević 25, L. Milošević 9, Djalutr, Smiljanić 2, Vukobrat 5, Đedović, Ostojić 6 i Pirgić 5.
Promo
Deset dana muzike, plesa i pun trg obilježili festival
Summertime Madness Fest uz Mozzart donio sjajnu zabavu u Sarajevo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Završava se ljetna pijaca u najjačim ligama
UŽIVO: Gundogan ima novi klub, Pavlović napustio Milan · Uživo
Legenda svjetskog tenisa
Novak Đoković Srbiju sprema na neizbježan trenutak, sada je svima jasno kakav je plan
Nalaze se u problemu pred zadnje kolo