Elšnik i Drkušić nakon utakmice Zvezde u play-offu Lige prvaka protiv Bodo/Glimta 28. avgusta 2024. godine (Foto: Dimitrije Vasiljević/STARSPORT)

Bh. napadač stigao u Beograd

Fudbaler Zvezde nije mogao da ne spomene Demirovića: "Znamo da će..."

Edmir Škorić

U srijedu od 18:45 sati Crvena zvezda će u okviru pretposljednjeg domaćeg meča u Ligi prvaka ugostiti njemački Stuttgart, koji će kao devetoplasirani tim Bundeslige imati ulogu favorita na čuvenoj Marakani.

Stuttgart je nedavno čak pobijedio Juventus u Torinu, bio jako dobar u srazu s Realom u Madridu unatoč 3:1 porazu i definitivno je to tim za respekt, a rezultati iz Bundeslige ne bi trebali da zavaraju igrače i struku Zvezde.

Štoper Beograđana Vanja Drkušić sutra će imati težak zadatak, a reprezentativac Slovenije moraće da brani svoj gol od žestokog napada Švaba.

"Tokom igranja u Sloveniji igrao sam veliki broj prijateljskih mečeva sa austrijskim klubovima, koji su po stilu slični bundesligašima. Nijemci mnogo rade na presingu i kontrapresingu kad izgube loptu. Vrlo su fizički spremni. Moraćemo i mi da budemo na trkačkom maksimumu svih 90 minuta ukoliko želimo da dođemo do pozitivnog rezultata", rekao je Druškić.

Štoper Zvezde nije gledao rutinsku pobjedu Stuttgarta nad Bochumom u subotu u 11. kolu Bundeslige.

"Već smo napravili analizu i imamo ideju kako ćemo da se suprotstavimo Švabama. Stuttgart je pravio probleme Realu i Juventusu, kad njegovi igrači dobiju loptu znaju šta će sa njom. Njemački tim pored timskog duha ima i odlične pojedince."

Najbolji strijelac Stuttgarta Deniz Undav je povrijeđen i neće biti spreman za ovu utakmicu, pa će po svemu sudeći u prvih 11 biti bh. reprezentativac Ermedin Demirović.

"Znamo da će Undava da zamijeni Demirović. Ermedin se zaista dobro kreće i ima mnogo ponavljanja u igri. Moraćemo da budemo možda i na višem nivou da zaustavimo Demirovića, nego što bi bilo sa Undavom. Vjerujem da su i ostali napadači Stuttgarta kvalitetni čim igraju u bundseligašu."

Trener Vladan Milojević je ove sezone predstavljao nekoliko formacija, a to Druškiću ne predstavlja problem.

"Meni je svejedno. Najbitnije je da sve što treba radim na pravi način, mislim na stvari koje su dogovorene na treningu. Ako nešto funkcioniše nije bitno da li se igra sa tri, četiri ili šest pozadi, samo da dobro izgleda."

Očekuje se ponovo paklena atmosfera na Marakani, doduše vjerovatno ne kao u nedavnom meču sa Barcelonom.

"Pune tribine i igranje u Ligi šampiona biće nam dodatni motiv za uspjeh protiv Stuttgarta, pogotovo što dosad nismo osvojili nijedan bod. Vrijeme je da navijačima damo dodatni razlog za veselje", istakao je Drkušić.

Što se Demirovića tiče, on se pomalo nespretnom izjavom našao na udaru srpskih medija i javnosti, ali se ubrzo opravdao.

"Oni odlučuju u kom pravcu ide sve. Ili će biti, izvinite na izrazu, s*anja ili se neće baviti time uopšte. Spremam se i za jedno i drugo. Sve to čak može i da me motiviše. Već sam poslije žrijeba rekao da se zaista radujem što ću igrati u Beogradu. To je zabavan izazov, ali teško gostovanje", rekao je Demirović što se nije dopalo navijačima Zvezde.

"Ovim putem želim da obavijestim javnost, a naročitno navijače Crvene zvezda da nikad u svojim izjavama i stavovima nisam želio da uvrijedim taj klub", počeo je Demirović i nastavio.

"Crvena zvezda je jedan od najvećih klubova sa naših prostora prema kojem imam veliko poštovanje. Također, Marakana je stadion na kojem se radujem što ću igrati jer je poznat po odličnoj atmosferi".

"Neke moje izjave za njemačke medije nisu najbolje prevedene i ne želim da se razmatraju u kontekstu nacionalnog, pogotovo jer sam sportista koji nije opterećen tim stvarima i koji je u porodičnim relacijama sa ljudima različitih nacionalnih konfesija. Sportski pozdrav svima".

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Biće interesantno vidjeti na koji će način biti dočekan bh. fudbaler, a on je danas sa ostatkom tima sletio u beogradsku prijestolnicu.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.