Izjave nakon utakmice protiv Bahreina
Iznenada je postao velika hrvatska nada, a večeras je imao jasnu poruku: "Naježio sam se"
Rukometna reprezentacija Hrvatske sigurnim trijumfom protiv Bahreina rezultatom 36:22 u prvom kolu grupe H, otvorila je Svjetsko prvenstvo kojem su domaćini Danska, Hrvatska i Norveška.
Grupa H se igra u zagrebu, a Hrvati su sigurnom pobjedom napucali samopouzdanje pred mečeve protiv Argentine i Egipta.
Po završetku meča sa Bahreinom stigle su i prve reakcije iz hrvatskog tabora.
Junaci meča Mario Šoštarić sa osam golova i golman Dominik Kuzmanović sa 12 odbrana, dali su svoj komentar utakmice.
"Odigrali smo kako smo htjeli, kontrolisali smo cijelu utakmicu. Nadogradili mso se u odnosu na duel sa Slovencima", rekao je Kuzmanović za RTL i dodao:
"Ovo je ostvarenje snova, naježi sam se. Očekujem još bolju atmosferu protiv Argentine."
Nakon povrede Mateja Mandića, Dominik Kuzmanović je tako postao najveća hrvatska nada jer u rukometu bez dobrog golmana nema dobrih rezultata.
Nastavljeno Svjetsko prvenstvo u rukometu
Egipat zabrinuo Hrvate, u Herningu "zaboravili" golove
Komentar je za RTL dao i Mario Šoštarić koji je protiv Bahreina imao efikasnu noć.
"Super je kada prođe utakmica na ovaj način bez nervoze. Kuzmanović i Pešić su super tandem. Žao mi je što nema Mandića. Osjećaj je sjajan tu u Areni", rekao je Šoštarić i dodao:
"Sretni smo, rastrčani, svi smo zdravi i idemo se spremiti za Argentinu."
U drugom kolu grupe H sastaju se Hrvatska - Argentina i Egipat - Bahrein, a u trećem kolu nas očekuje derbi grupe između Hrvatske i Egipta i vjerovatno borba za bodove pred drugu grupnu fazu, dok će duel trećeg kola između Argentine i Bahreina dati odgovor koja treća reprezentacija iz grupe H ide u drugu fazu.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Legenda svjetskog tenisa
Novak Đoković Srbiju sprema na neizbježan trenutak, sada je svima jasno kakav je plan
Srbija sutra igra protiv Latvije
Piksi stao pred novinare u Rigi, jasniji nije mogao biti: "Daj Bože da ga više ne gledam do kraja"
Dosta toga je jasnije