Kakva golčina...

Gol godine? Ma ne, ovo je gol stoljeća! Nestvaran spektakl viđen je sinoć u Parmi

Endin Čaušević

Parma i Cagliari igrali su sinoć utakmicu 27. kola italijanske Serie A koja je završena rezultatom 1:1, a cijeli fudbalski svijet bruji o golu kojeg je postigao Michael Folorunsho.

Utakmicom u Parmi otvoreno je 27. kolo u najjačem rangu italijanskog fudbala, ali pobjednika nije bilo.

Gosti su vodili sa 1:0 od 62. minute, no Parma se uspjela nekako izvući i zabiti pogodak za 1:1 u finišu utakmice.

Iako meč Parme i Cagliarija obično ne privlači veliku pažnju upravo ovaj duel je među glavnim temama širom svijeta zbog gola kojeg smo vidjeli.

Naime, gol kojim je Cagliari došao do prednosti u Parmi je pravo remek-djelo i čini se da već imamo pogodak sezone u Seriji A, ali i širom Evrope.

U centru pažnje našao se Michael Folorunsho koji je zabio spektakularan pogodak za 0:1 iz gotovo nemoguće situacije.

Iako je igrač Cagliarija bio kod aut-linije i dok su svi očekivali centaršut on je vidio da je golman Parme nešto više izašao, a zatim je odlučio šutirati i dati gol koji je doveo do ludila komentatore.

Nevjerovatan gol Folorushna možete pogledati na OVOM LINKU.

Potražite više informacija na temu Serie A:

Parma je nakon osvojenog boda ostala na 11. mjestu na tabeli sa 33 boda, a Cagliari je na 13. poziciji sa tri boda manje.

U narednom kolu Parma ide u goste Fiorentini dok će Cagliari pred svojim navijačima ugostiti Como.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.