Regoje nakon meča u Zenici (sportsport / T. Hebib)

Nakon meča u Zenici

Regoje sasvim jasan: "Još nikog nismo otpisali"

Edah Hasanspahić

Nakon meča u Zenici održana je i press konferencija.

NK Čelik savladao je FK Radnik Hadžići na Bilinom polju rezultatom 3:1.

Strijelci za domaći tim bili su Mašić, King i Sijamija, dok je jedini gol za goste postigao Pramenković.

Nakon meča u Zenici održana je i press konferencija na kojoj su se obratili šefovi stručnih štabova obje ekipe.

Prvi se obratio šef gostujuće ekipe, Elvis Sadiković:

"Prije svega želio bih da vas sve pozdravim ovdje. Lijepo je ponovo vratiti se na Bilino polje i stvarno ovaj ambijent danas. Prije svega, ono to je to je ono sve za deset. Prije svega želio bih da iskoristim priliku i ovako da čestitam malo široj publici putem medija da čestitam Čeliku na ulasku na zasluženom ulasku. Mislim da su definitivno najbolja ekipa bili ove sezone. Želim im puno sreće i da ostanu u Premijer ligi."

"Ono što se kaže da se ne vraćaju više nigdje drugo jer tu im je mjesto. Što se tiče današnje utakmice, čestitam kolegi na zasluženoj pobjedi. Mi smo došli da osjetimo taj ambijent. Hvala Bogu, i mi smo svoje primarne ciljeve ispunili tako da smo danas došli ono što se kaže rasterećeno, ali sa željom da pobijedimo i da probamo da igramo. Mislim da smo prvo poluvrijeme možda malo podlegli cijelom ambijentu, jer ono većina igrača prvi put se susreće s ovolikim brojem publike i ovakvim stadionom, tako da mislim da smo tu malo gubili konce što se tiče igre."

"Čelik zasluženo došao do vodstva i onda u drugom poluvremenu. Dogovorili smo se da probamo opet. Malo smo osvježili ekipu, ušli malo sa igračima koji su malo jači i onako tehnički na lopti i malo iskusniji. Tako da da smo tražili taj gol što smo na kraju i dobili i mislim da je jedan period bilo baš onako neizvjesno. Mislim da smo mogli čak i u nekim situacijama i do izjednačenja, ali eto, nažalost, naš ovaj treći gol. Na kraju ova jedna kontra."

Tako da ono sve u svemu zaslužena pobjeda Čelika čestitam kolegi i njegovoj ekipi i želim im svu sreću u daljem takmičenju i naravno u Premijer ligi."

Ambicije Radnika u narednoj sezoni, je li tu i borba za prvi rang?

"Radnik je već ne znam pet ili šest godina u ovoj u ovoj ligi, tako da je Radnik već stabilan prvoligaš. Klub svake godine raste. Što se tiče infrastrukture i što se tiče financija i ustroja za rad. Tako da sve pohvale za Radnik. Trenutno je situacija takva da mislim da je ovaj rang za Radnik trenutno idealan. Klub koji preferira mlađe igrače koji teži razvoju igrača. Tako da tu smo. Blizu smo Sarajeva, tako da imamo jedan fin bazen tu i oko Sarajeva dobar rang.

Tako da trenutno mislim da je ovaj rang za Radnik sasvim sasvim dovoljan."

Nakon šefa gostujuće ekipe javnosti se obratio i Bojan Regoje, šef struke NK Čelik:

"Prije svega želio bih ja sada da vas pozdravim i da čestitam Radniku stvarno na fer i korektnoj igri. Nije ovaj. Oni su pokazali da ova druga polusezona kako igraju i da to nije ništa slučajno. Tako da još jednom s moje strane čestitke. Što se tiče prvog poluvremena, mislim da smo mi prvo poluvrijeme dobro odigrali. Dobro smo ušli u utakmicu. Na vrijeme smo, tako da kažem, poveli. Imali smo još jednu priliku možda da odemo i na tri nula. Drugo poluvrijeme smo malo lošije ušli, pogotovo taj prvi dio drugog poluvremena."

"Tu smo pustili Radniku i posjed i imali su neke šanse. Kao što je kolega rekao, taj gol je došao. Imali su i oni neku još šansu i od drugog poluvremena smo mi ajde opet imali još jedan, ovaj tako da kažemo onaj period gdje smo postigli pogodak riješili utakmicu imali još jednu šansu poslije toga i na kraju mislim da smo zasluženo pobijedili."

"Pa ništa mi možemo dati ovo što smo i unazad ovim utakmicama. Sigurno da ćemo ovaj obećati da ćemo dati sve od sebe, kao i unazad ove utakmice. Normalno da ćemo izaći na tu utakmicu sa mogućim najjačim sastavom što imamo. Da i to slavlje. Ajde tako da kažem da mi ne upropastimo i ono što rekao sam da ćemo maksimum od sebe tu utakmicu pobjedom. Znamo, ajde kad je već to veliko slavlje da to baš bude ono ono ono ono pravo za kraj sezone."

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Imate li već broj igrača koji će ostati u klubu za narednu sezonu, koji će biti s Čelikom u Premijer ligi?

"Pa vidite i ovo kad smo osigurali opstanak. Ja sam njima rekao da svaka utakmica normalno je dokazivanje, tako da i ove utakmice će sigurno pokazati na koga možemo definitivno računamo u Premijer ligi. Nismo još nikoga otpisali i nećemo sigurno dok se ne završi ovo prvenstvo. Negdje normalno, ja i sa svojim stručnim štabom to tako da kažem slažem. Ajde na koga možemo, na koga ne možemo, ali još je rano oko toga da pričamo. Kažem, nećemo sigurno donositi neke odluke dok se prvenstvo ne završi definitivno," rekao je Regoje za kraj.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.